Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo by ho neznal.Je skvělý ale ne krásný,je vtipný s tou správnou mírou..Je to prostě Mr.Bean což v lehkém překladu znamená pan fazole.Pan Fazole je všude,v televizi a nyní dokonce i v kinech.V kinech se na něj můžete těšit už tento březen ve filmu pana Beana prázdniny. Pana Beana hraje v mnoha.teda spíš ve všech případech Rowan Atkinson, který hrál například i ve filmu Johny English (jistě taky znáte) pět bodů o něm.

  • Narodil se 6.ledna 1955 v severovýchodní Anglii
  • Chodil do stejné Sborové školy  v Durhamu jako Tonny Blair
  • Jeho bratr Rodney je euroskeptický ekonom,srovnával Blaira s nacisty
  • Proslul postavouMr.Beana.Známí je také seriál Černá zmije
  • Žije s manželkou a dvěmi dětmi v Anglickém Oxfordshire.Má sbírku rychlých aut a párkrát taky už havaroval

Jeho medvídek Teddy: kamarád, který mu všude pomáhá.Někdy jako štětec,jindy jako utěrka na nádobí. Dává si pozor,aby ho ráno když vstane nevsbudil a k Vánocům od něj dostane vždy dárek.na další fotky se jukněte na naši galerii

Prázdniny pana Beana - Mr. Bean's Holiday

 Hrají: Rowan Atkinson, Willem Dafoe, Jean Rochefort, Karel Roden III Komedie
Režie: Steve Bendelack
Země: Velká Británie
Rok: 2007
Délka: 90 min


Svou neomezenou fantazii využívá k co nejkomplikovanějším řešením těch nejjednodušších problémů. Neortodoxní postup sice přináší řadu potíží, ale na konci série událostí, kterou by šlo také charakterizovat jako sled mimořádně nešťastných příhod, stojí vždy triumfálně jako vítěz - Bean, pravá filmová katastrofa. Před deseti lety se z televizních skečů poprvé přesunul na filmové plátno a teď se na něj znovu vrací. Bát by se měli především Francouzi, do jejichž země se vydává na prázdniny. Původně chtěl pan Bean (Rowan Atkinson) na Francouzské riviéře pouze nachytat trochu bronzu a pár dní si odpočinout. Život tohoto škodolibého smolaře ani mimo hranice Velké Británie nijak nešetří, a tak se pohodová cesta změní v sérii zmatků, nehod a katastrof, které vyvrcholí promítáním jeho velmi peprného prázdninového deníčku na filmovém festivalu v Cannes.
"Chtěl jsem, aby se diváci stali na téhle cestě Beanovými spolucestujícími. Aby ho už nevnímali jen jako podivína, ale chápali ho jako normálního člověka, jehož dobré úmysly se bohužel naprosto míjejí s účinkem," říká představitel jednoho z nejznámějších filmových zmatkářů Rowan Atkinson. Vystudovaný elektrotechnik stvořil legendární postavičku v roce 1990 a prostřednictvím televizních obrazovek si získal davy fanoušků ve více než 200 zemích světa. První filmové zpracování jeho příhod celosvětově vydělalo 240 miliónů dolarů a jen v Česku přilákalo do kin přes 600 tisíc diváků. O tom, že filmaři nechtěli "jen" vytěžit zlatou žílu, svědčí desetiletý odstup a angažování jednoho z nejlepších scenáristů současnosti Richarda Curtise (Láska nebeská, Deník Bridget Jonesové, Notting Hill), který pro Atkinsona kdysi psal scénáře k epizodám seriálu Černá zmije.
Prázdniny pana Beana nebudou stát pouze na své titulní postavě, kromě Atkinsona se ve filmu objeví například francouzská filmová legenda Jean Rochefort nebo držitel dvou oscarových nominací Willem Dafoe. Čeští divácí určitě ocení přítomnost "své" hollywoodské spojky Karla Rodena v roli otce malého chlapce, o kterého bude Bean během cesty proti své vůli pečovat.
"Věřte, že po dovolené strávené s panem Beanem už bez něj a pochopitelně i bez jeho médi nebudete chtít nikam jezdit," uzavírá Eric Fellner, šéf studia Working Title Films, které Prázdniny pana Beana natáčelo
 

Náhledy fotografií ze složky Mr.Bean

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mr bean

(patrik, 10. 1. 2010 16:27)

helo